Göz Kapağı Şişmesi

Göz kapağı şişmesi,  göz kapağının kendisinden alerjilerden hem de alerjik reaksiyonlardan göz kapağı şişmesi görülür. Alerji nedeni ise mikroplardır.

kimi tek göz kapağının bazen de her ikisinin birden şiştiği bu durumun oldukça çok nedeni olmaktadır. Göz kapağı şişliği bazen tek başına öteki bir belirti olmaksızın kendini gösterirken bazen de gözde kaşıntı, ağrı, batışma bu gibi ek şikayetlerle görülebilir.

Göz kapağı şişmesi en yoğun alerji sonucunda meydana gelir. Bu durum kimi göz kapağının kendinden kaynaklanıyor iken kimi de sistemik bir hastalığın belirtisi olabiliyor.

Selülit

şimdiye kadar anlattığımız göz kapağı şişliği nedenlerinden daha agresif  olan bu hal çocuklarda daha çok görülmekte. Göz çukurundaki dokuların enfeksiyonudur. bazan bakmayı tehdit eden komplikasyonlara sebep olabilen bu durum hızlı bir şekilde tedavi edilmelidir. En çok sinüs enfeksiyonlarının(sinüzit) yayılımı ile oluşur. Gözde, göz kapaklarında yaygın kızarıklık, şişlik,ağrı ve ödem görülebilir. bazan görme keskinliğinde düşme ve ateş eşlik edebilir. Göz dokularındaki iltihaba bağlı göz öne doğru itilmiştir

Arpacık

çoğu insanın bir şekilde gördüğü yahut yaşadığı bir şeydir. Yalnız bir göz kapağının bir bölgesinde, lokal iltihaplı şişlik olmasıdır. şişliğin kaynağı göz kapağındaki yağ bezleridir. Bu iltihabi şişlik kimi dışarı akabilir. Dokunmakla ağrılıdır ve kimi bu ileri derecede rahatsızlık verir.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir